Zadzwoń do nas: 790 550 699

E-mail: biuro@aloes-edytanowak.pl

Szczotkowanie ciała na sucho jest zabiegiem łatwym i bardzo skutecznym. Azjatki szczotkują skórę od najmłodszych lat i dzięki temu ich ciało przez długi czas pozostaje w doskonałej kondycji.

Wystarczy przez kilka minut dziennie szczotkować skórę, aby pobudzić krążenie, zredukować cellulit  i ujędrnić skórę.

Szczotkowanie ciała na sucho to bardzo prosta, jednak przynosząca wiele korzyści metoda pielęgnacji ciała. Taka forma masażu wywodzi się z Azji, jest bardzo popularna w tradycyjnej medycynie chińskiej oraz w hinduskiej ajurwedzie. Praktycy medycyny wschodu wierzą, że poza właściwościami pielęgnacyjnymi taki zabieg przyczynia się także do zniwelowania powstających w ciele złogów energetycznych, które mają wpływ na działanie całego organizmu oraz samopoczucie.

Kiedyś wykonywano go używając wysuszonych części traw i innych roślin, dziś z pomocą przychodzą szeroko dostępne szczotki do ciała. Warto w ten sposób zadbać o skórę, gdyż to właśnie ona jest największym organem i jej kondycja ma znaczący wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale i zdrowie.

Korzyści szczotkowania skóry na sucho

Codzienne szczotkowanie skóry na sucho gwarantuje zauważalną poprawę jej wyglądu, a także ogólnego samopoczucia. Widoczne odmłodzenie skóry, wyrównanie jej kolorytu czy redukcja cellulitu to tylko niektóre z korzyści jakie przynieść może wprowadzenie tego zabiegu do codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Szczotkowanie ciała działa na organizm oczyszczająco. Poprzez masowanie szczotką pobudzamy krążenie krwi oraz stymulujemy układ limfatyczny, który usuwa z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Gdy układ limfatyczny nie pracuje dostatecznie mocno czujemy się ociężali, a nogi i ręce są opuchnięte. Szczotkowanie pozwoli nam pozbyć się tego uczucia. Podczas zabiegu ścierany jest martwy naskórek, co pozwala pozbyć się zanieczyszczeń ze skóry oraz sprzyja odnowie komórkowej skóry. Pozbawiona zanieczyszczonej warstwy skóra dużo szybciej i głębiej wchłania dobroczynne składniki kosmetyków  nawilżających, a ponadto, odblokowane w ten sposób pory przywrócą skórze możliwość oddychania. Im bardziej dotleniona jest  skóra tym młodziej i bardzij promieniście wygląda. Regularne szczotkowanie skóry zapewni także wyrównanie jej kolorytu i struktury, sprawi że będzie ona bardziej napięta i gładka. Codzienny masaż szczotką ujędrni wiotką skórę i przyczyni się do zanikania pomarańczowej skórki oraz kształtowania smuklejszej sylwetki.

 

 

Jak przygotować skórę do szczotkowania?

Skóra przed szczotkowaniem musi być czysta, nie może być posmarowana balsamem czy olejkiem nawilżającym. Po szczotkowaniu skóra jest gotowa na przyjęcie w głąb naskórka substancji nawilżających  i odżywczych z balsamu łub masła nawilżającego .

 

Oddając się w nasze ręce, masz pewność
że pozbędziesz się codziennego stresu.